در حاشیه دعوت روحانی به اسلامِ رحمانی به جای اسلام ناب :: راه شهدا

راه شهدا

هیچ شنیده ای که مرغی اسیر،قفس را هم بر دارد وباخود ببرد؟
راه شهدا
بعضی ها ما را سرزنش می کنند که چرا دم از کربلا می زنید و از عاشورا ؛ آنها نمیدانند که برای ما کربلا بیش از آنکه یک شهر باشد یک افق است که آن را به تعداد شهدایمان فتح کرده ایم ، نه یک بار نه دو بار ... به تعداد شهدایمان
شهید علی آذرفر
پیوندها
وصیت‌نامه شهدا
آخرین نظرات
  • ۲ فروردين ۹۵، ۱۶:۲۷ - ابوالفضل نخعی
    +

 

اما موضع صریح رهبر انقلاب در قبال مطرح کنندگان کلیدواژه «اسلام رحمانی» و پرده برداری از اراده باطل آنها برای طرح ناقص حقیقت و اسلام ناب محمدی(ص)، چیزی نیست که بر کسی و خصوصا شخص رئیس جمهور  پوشیده باشد.این در حالی است که دکتر روحانی در همایش بین المللی وحدت اسلامی به تکرار دوباره این مفهوم پوچ آن هم برای شرکت کنندگان بین المللی این همایش اهتمام داشت. او کوشید تا اسلام رحمانی سیره پیامبر اعظم معرفی کند:
« اگر ما امروز می‌خواهیم به ندای پیامبر اسلام(ص) پاسخ مثبت دهیم، همه باید در حد خودمان در این شرایط فریادمان فریاد وحدت و پایان خشونت و معرفی اسلام رحمانی و سیره پیامبر برای جهانیان باشد و درنهایت باید به یکدیگر نزدیک شده و برای آینده دنیای اسلامی که به نفع همه ملت‌های اسلامی باشد کار کنیم.» 
همچنین بررسی سخنرانی رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل نشان میدهد که همین مشی در عرصه های بین المللی سرلوحه دولت تدبیر و امید است.او در این سخنرانی حتی یکبار از واژگانی چون اسلام،دین و انقلاب اسلامی سخن نگفت.
چرایی مردود بودن استفاده از این کلیدواژه به عقبه تئوریک آن برمیگردد. همچنین رهبر انقلاب در دیدار اخیر خود با دانشجویان به مذمت استفاده کنندگان و مطرح کنندگان اسلام رحمانی به جای طرح واقعی اسلام ناب میپردازند:
«گاهی یک شعارهایی داده میشود، شعارهای به‌ظاهر اسلامی که باطناً اسلامی نیست؛ از جمله‌ی چیزهایی که اخیراً خیلی رایج شده و انسان می‌شنود در نوشته‌ها و در گفته‌ها، «اسلام رحمانی» [است]؛ خب، کلمه‌ی قشنگی است، هم اسلامش قشنگ است، هم رحمانی‌اش قشنگ است؛ امّا یعنی چه؟ تعریف اسلام رحمانی چیست؟ اسلام رحمانی که گفته میشود، قضاوتش در مورد مؤمن، در مورد غیر مؤمن، در مورد کافر، در مورد دشمن، در مورد کافرِ غیر دشمن چیست؟ همین‌طور پرتاب کردن یک کلمه بدون عمق‌یابی، کاری است غلط و احیاناً گمراه‌کننده. بعضی‌ها که در حرفها و نوشتجات و اظهارات این تعبیر «اسلام رحمانی» را به کار میبرند، انسان مشاهده میکند و خوب احساس میکند که این اسلام رحمانی یک کلیدواژه‌ای است برای معارف نشئت‌گرفته‌ی از لیبرالیسم، یعنی آن چیزی که در غرب به آن لیبرالیسم گفته میشود.»
بازیگران رسانه ای نیز سعی در آن دارند که مخالفت حضرت آیت الله خامنه ای  با طرح این دست تعاریف را نشان از مخالفت ایشان به عنوان رهبر دینی با عطوفت و رحمانیت اسلام،  و تاکید جریانات تحریفی و به کارگیری این ادبیات توسط مسوولین را به عنوان ویژگی مثبت جمهوری اسلامی معرفی کنند. چنانچه پس از گلایه رهبر انقلاب از طرح مسائل انحرافی و تقلبی چون اسلام رحمانی سایت ها و نشریات ضدانقلاب به تکاپو  افتادند تا ضمن حمایت از نسخه بدلی اسلام،اسلام نابِ مخالف با استکبار را اسلام خشن! معرفی کنند. این در حالی است که مقام معظم رهبری در آن دیدار دانشجویی، وجهه رحمانی،عادلانه و صحیح از اسلام در رابطه با غیرمسلمانان را همان رفتار و گفتار  امیرالمومنین(ع) در خصوص زن یهودی ای که بواسطه سپاه یه ظاهر مسلمان معاویه مورد تعرض و دزدی واقع شده بود معرفی میکنند و ضمن یادآوری مبانی دینی و آیات قرآن کریم در خصوص رفتار با دشمنان اسلام، دانشجویان را  از به دام افتادن در تعاریف و تفاسیر غلط پیرامون اصول انقلابی توسط جریان تحریف امام(ره) بازمیدارند.
رهبر انقلاب: اخیراً خیلی رایج شده و انسان می‌شنود در نوشته‌ها و در گفته‌ها، «اسلام رحمانی» [است]؛ خب، کلمه‌ی قشنگی است، هم اسلامش قشنگ است، هم رحمانی‌اش قشنگ است؛ امّا یعنی چه؟ تعریف اسلام رحمانی چیست؟... همین‌طور پرتاب کردن یک کلمه بدون عمق‌یابی، کاری است غلط و احیاناً گمراه‌کننده.
اخیرا محمد خاتمی از سران فتنه در دیدار با اعضای موسسه امام موسی صدر، او را در حالی نماد اسلام رحمانی و عطوفت با مردم مسلمان معرفی میکند که ترجیح میدهد از شخصیت مبارز،ضدصهیونیست و ضد استکبار او به عنوان الگو حرفی به میان نیاورد.چه آنکه انذار و مبارزه با استکبار اولین گامی است که انبیاء عظام در جهت تحقق عدالت در جامعه خود برمیداشتند.

نظرات  (۱)

مرگ بر فتنه گر

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">